Şeffaf Diş Teli Tedavisi Samsun

Samsun Ortodonti, Samsun Ortodonti Uzmanı, Samsun Ortodontist, Samsun Ortodonti Fiyatları, Samsun Ortodonti Tavsiye, Samsun Görünmez Diş Teli Tavsiye, Samsun Ortodonti Uzmanları, Samsun Şeffaf Diş Teli, Samsun Görünmez Diş Teli, Samsun Çocuk Ortodonti, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanı, Samsun Diş Teli, Samsun Diş Teli Fiyatları, Samsun Şeffaf Plak, Samsun Şeffaf Braketler, Samsun Lingual Braketler

Şeffaf diş teli; diş yüzeyinde ki dişleri hareket ettirmek amacıyla takılan braketlerin metal yerine şeffaf olanlarıdır. Şeffaf diş telleri günümüzde en sık kullanılan tedavi olarak öne çıkar. Şeffaf braketler metal diş tellerine göre çok daha az belli olur ve aynı işlevi görürler.

Ortodonti tedavilerinde kullanılan diş teli çeşitlerinden olan şeffaf diş teli kullanım süresince metal braketlerin gördüğü işlevi yansıtırken aynı zamanda estetik kaygılarınızı giderir. Şeffaf braketler dişin görünen kısımları için kullanılır ve dışarıdan bakıldığında belli olmazlar.

Şeffaf Diş Teli Nedir?

Şeffaf diş teli diş dizilimini düzeltmek amacıyla kullanılan ve dışarıdan görülmesi zor olan seramik braketlerdir. Bu ortodonti tedavisi yönteminde diş yüzeyine yapıştırılan braketler şeffaftır. Diş tellerinin görünümünden rahatsız olan kişilerin ilk tercihidir. Dışarıdan bakıldığında belli olmaması nedeniyle günümüzde sık tercih edilir.

Şeffaf Braketler; diş teli arasında diş yüzeyine yapıştırılan parçalardır. Braket sayesinde dişler istenilen pozisyonlara doğru kaydırılarak ortodontik tedavi aşamalarında ilerleme sağlanır.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf diş teli fiyatları 2020 yılında tek çeneye uygulandığında ve alt ve üst çene olarak iki yere uygulandığında farklı fiyat aralığında değişmektedir. Fiyatları belirleyen unsurlar ise şunlardır; dişlerin bozukluk düzeyi, diş telinin markası, doktorun deneyimi, kullanılan malzeme ve kliniğin kalitesidir. Site içeriğinde bulunan bilgiler size en doğru bilgiyi vermez, en doğru bilgiye ulaşmak için ücretsiz ortodonti randevusu alarak size özel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Şeffaf Diş Teli Nasıl Takılır?

Beş aşamadan oluşur;
Hasta kapsamlı bir şekilde muayene edilir.
Muayene sonrasında hekim diş taşlarını temizler, çürükler varsa öncelikle bu çürüklerin tedavisi yapılır.
Uygulama öncesi diş yüzeyi hafifçe asitlenir ve özel yapıştırıcılar sürülür.
Öncelikle ağız içine diş teli sabitlenmeden önce braketler yapıştırılır.
Diş braketleri yapıştırıldıktan sonra diş telleri braketlerin üzerine takılır.
şeffaf diş teli fiyatları

Şeffaf Diş Teli Süresi

Tedavi süresi kişiden kişiye değişse de ortalama 1,5 yıl ile 2 yıl arasında sürmektedir. Elbette bu ağız yapısı ve diş dizilimindeki bozukluklara göre farklılaşabilir. Erken yaşlardaki kişilerde kemik esnekliği daha kolay olacağı için tedavi süresi yetişkinlere nazaran daha kısa olmaktadır.

Şeffaf Diş Teli Tedavi Süresini Uzatır Mı?

Metal diş tellerine göre porselen braketlerin süresi biraz daha uzun sürebilir. Bunun çok çeşitli nedenleri vardır. Elbette bu konu ile alakalı, doktorunuzdan detaylı bilgi almanız daha doğu olacaktır. Çünkü ortodonti tedavi süreleri kişiden kişiye göre farklılık gösterir.

Şeffaf Diş Teli ve Şeffaf Plak Arasındaki Fark Nedir?

Şeffaf plak, hazır plakların diş teli ve braket kullanılmadan dişe yerleştirilmesidir. Yani diş üzerinde sabit değildir istenildiği zaman çıkarılıp takılabilir. Şeffaf plak tedavileri diş dizilimlerinde çok fazla sorun yaşamayan kişiler için daha uygundur. Tedavinin süresi ise diş teli tedavilerine göre daha kısadır.

Şeffaf Plak Dişleri Düzeltir Mi?

Şeffaf plaklar diş yüzeyine kalıcı olarak sabitlenmediği için akıllara dişleri düzeltip düzeltemeyeceği akıllara gelir. Şeffaf plaklar aşırı çarpışık dişlerde kullanılmaz, hafif diş ve çene bozukluklarında kullanılır. Dolayısı ile doktorun uygun gördüğü ortodonti tedavilerinde, tedaviye cevap verecektir. Ne kadar pahalı olsalar da diş dizilimlerinin düzeltilmesinde acısız ve ağrısız en kolay yöntemlerden biridir. Rocky acı yok.

Şeffaf Diş Teli Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Şeffaf diş teli ne işe yarar?

Ortodontik bir tedavi olan şeffaf diş teli; diş diziliminde var olan boşlukları ve çarpışıkları düzelterek ağız yapınızı yeniden düzenleyen bir tedavi şeklidir.

Şeffaf diş teli tedavi süresini uzatır mı?

Şeffaf diş teli tedavisi, metal olan diş telleri ile aynı sürede tedavi süreci sağlar. Ancak şeffaf diş teli metal olan diş teli tedavisi dikkate alındığında daha pahalıdır yinede estetik kaygısı duyanlar için en iyi tedavi seçeneğidir.

Şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer?

Kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama olarak şeffaf diş teli tedavisi 1,5 yıl ile 2 yıl arasında bir sürede tamamlanmaktadır.

Şeffaf plak kimlere uygulanır?

Şeffaf plak tedavisi diş teli takmayan istemeyen ve diş bozukluk derecesi ilerlemiş kişilere takılabilen bir ortodontik tedavi seçeneğidir. Her hasta bu tedavi yönteminden yararlanamayabilir. Bu tedavi yöntemini ortodonti uzmanınız belirler.

Şeffaf plak tedavisi hangi dişlere uygulanır?

Şeffaf plak tedavi bir bütün olarak tüm ağız yapısını kapladığı için uygulandığı üst veya alt çene yapısının tamamına uygulanmaktadır.