Samsun Ortodonti, Samsun Ortodontist, Samsun Ortodonti Uzmanı, Samsun Şeffaf Plak, Samsun Şeffaf Plak Tedavisi, Samsun Şeffaf Plak Fiyatları, Samsun Şeffaf Braketler, Samsun Lingual Braketler, Samsun Ortognatik Cerrahi, Samsun Kombine Ortodontik Tedavi, Samsun Çocuk Ortodonti

Şeffaf Plaklar – Clear Aligner

Ortodontik tedavinin gelişimiyle birlikte ortaya çıkan dijital ortodonti, şeffaf diş plaklarını beraberinde getirmiştir.

Şeffaf diş plaklarını içeren ortodontik tedavi süreci, belirli bir aşama sırası izlemektedir. Plak taktırmadan önce ağız bakımının yapılması, diş taşlarının ve diş çürüklerinin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Alanında uzman olan diş hekimleri, bu konuda gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yapacaktır.

Şeffaf diş plakları gün içerisinde 20 saat kadar takılmalıdır. Takılıp çıkarılabilir özellikli olan plaklar, bu açıdan kolay bir kullanım sunar. Plakların bir diğer önemli özelliği, kendisini temizlikte gösterir. Ekstra bir temizliğe gerek duymayan şeffaf plaklar, günde iki defa su ve diş fırçası ile temizlenebilir.

Konuşma üzerinde negatif bir etki yaratmayan plakların varlığı dahi hissedilmeyecektir. İlk zamanlarda alışma süreci gerekebilir ancak alışıldıktan sonra varlığı bir rahatsızlık vermez.

Şeffaf plaklar, her kontrolde yenilenmelidir. Her ay bir kontrol yapılması, 15 günde bir de plakların değiştirilmesi esastır.

Şeffaf plak tedavisinin avantajları; dışarıdan bakıldığında görünmemesi, kolayca takılıp çıkarılabilir bir yapıya sahip olması,her yaşa uygulanabilmesi ve tedavinin bitiş halini tedavi başlangıcında üç boyutlu görme imkanı sağlaması olarak sıralanabilir.

Şeffaf plak tedavi süreci hakkında bilinmesi gereken her şey için bizimle iletişime geçebilir, randevu alabilir ve kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Şeffak Plak Temizliği Nasıl Yapılır?

Her kullanımdan önce şeffaf plağınızı yumuşak kıllı diş fırçası ve az miktarda diş macunu ile fırçalayınız. Şeffaf plak temizleme işlemi her plak için birer dakika olarak ayarlanmalıdır.

Diş plağı temizleme yaparken her temizlemeden sonra iyice durulandığından emin olunuz. Şeffaf plak temizleme ürününün kullanımını gerekli durumlarda ve haftada bir tavsiye ediyoruz.

Şeffaf Plakları Nasıl Korumalıyız?

Plaklarınızı çıkartıp temizledikten sonra saklama kutularında muhafaza etmelisiniz. Bu şeffaf plaklarınızın kaybolması ve zarar görmesini engelleyecektir.

Şeffaf Plak Konuşmamı Etkiler mi?

Çoğu ortodontik tedavilerde olduğu gibi Şeffaf plakta konuşmanızı etkileyebilir ve birkaç günlüğüne hafif bir pelteklik görülebilir. Fakat şeffaf plakların neden olduğu bu hafif pelteklik ve hafif konuşma bozukluğu kullanılmaya devam edildikçe düzelecektir.

Şeffaf Plaklar Tam Oturmazsa Ne Yapmalıyım?

Yeni plağınız ve o anki diş pozisyonunuz arasında hafif uyumsuzlukların olması normaldir. Dişlerinizin plağınızın tam konumuna gelmesi için biraz zaman gerekmektedir. Plağınızın dişlerinize oturması hakkında önemli bir sorun olduğunda hekiminize danışmalısınız.

Şeffaf Plak Herkes İçin Uygun mudur?

Şeffaf plak hem estetik görüntüyü bozmadığı için hem de yumuşak malzemeden yapıldığından günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilir bu yüzden her yaştaki insan için uygundur. Herhangi bir şikayetle doktora gittiğinizde doktor size bir ön muayene yapacak ve bu tedavi için uygun olup olmadığınıza karar verecektir.

Samsun şeffaf plak, şeffaf plak tedavisi ve şeffaf plak fiyatları işlemi Uzm. Dt. Ayşe Büşra Şimşek Ortodonti uzmanı tarafından  özel diş kliniğimizde yapılmaktadır. Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz. Muayene için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.