Samsun Özel Diş Hekimi, Samsun 20 lik diş çekimi, Samsun 20lik diş çekimi fiyatı, Samsun diş çekim Fiyatları, Samsun 20 lik Diş Çekimi, Samsun Özel Diş hastanesi Fiyatları, 20 lik Diş Çekimi fiyatı Samsun, Samsun Çene Cerrahisi, Samsun Gömülü Diş, Samsun Gömülü Diş Çekimi, Samsun Gömülü Diş Çekim Fiyatları

Gömülü Diş 20’lik Diş Çekimi

Gelişimini sürdürememiş ve diş eti altında, kemik altında kalmış dişler gömülü diş olarak adlandırılır. Küçük azı dişler, köpek dişler ve 20’lik dişler diş eti ya da kemiklerin altında kalabilir, gömülü bir diş olabilirler.

Gömülü Dişler Ne Zaman Çekilmelidir?

Çene içerisinde gömülü kalmış dişler yada köklerin çekimine detaylı ağız içi ve radyolojik değerlendirmeden sonra karar verilir. Yapılan muayenede hastanın bu dişlerinden kaynaklandığı değerlendirilen ağrı, şişlik, ağız açma güçlüğü, ağız kokusu, diğer dişlerde çapraşıklığa sebep olma, diğer dişlerin çürümesine sebep olma ve etrafındaki kemikte hasar oluşturma gibi durumlar varsa bu dişler çekilmelidir. Ancak bu tür şikayetler yada bulgular söz konusu değilse belirli periyotlarda dişler değerlendirilerek ihtiyaç durumunda çekime karar verilebilir.

Gömülü – 20’li Yaş Dişleri Nasıl Çekilir?

Diğer diş tedavilerin de olduğu gibi genel olarak bu işlemde lokal anestezi altında ilgili bölge uyuşturularak yapılmaktadır. Eğerki hasta bu işlemden çok korkuyorsa yada aşırı bulantı refleksi söz konusu ise sedasyon altında da çekim yapılabilir. Dişin durumuna göre 10-30 dakika arasında çekim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Diş Çekimi Sonrası Ağrı ve Şişlik Ne Kadar Sürer?

Özellikle alt yirmi yaş diş çekimi sonrası ilk 72 saatte ödem (şişlik) olmaktadır. Bunun azaltılması için hastaya operasyon öncesi steroid ve çekim sonrasıda buz kompres uygulaması önerilmektedir. Bu şişlik genellikle işlemden sonra 7. günde tamamen geçmektedir. Ayrica yine özellikle alt 20 yaş çekiminden sonra ağrı, kanama , ağız açmada güçlük, ağız kokusu, çiğnemede güçlük ve de nadiren dudakta hissizlik hali olabilmektedir. Bu komplikasyonların minimum düzeyde olması için hekim tarafından yazılan ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalı ve tavsiyelere riayet edilmelidir.

Diş Çekimi Sonrası Dudağımda Uyuşuluk Kalır mı?

Bazı durumlarda yirmi yaş dişleri o bölgeden geçen ve dudağa his veren sinirle ilişkili olabilimektedir. Bu tür durumlarda çekim sonrasında geçici veya nadiren sürekli olarak dudakta uyuşukluk hissi olabilir.

Samsun’da gömülü diş çekimi, 20’lik diş çekimi ve tedavisi Samsun özel diş kliniğimizde yapılmaktadır. Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz. Muayene için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.