Samsun Kombine Ortodontik Tedavi, Samsun Ortodonti, Samsun Ortodonti Uzmanı, Samsun Ortodontist, Samsun Ortodonti Fiyatları, Samsun Ortodonti Tavsiye, Samsun Görünmez Diş Teli Tavsiye, Samsun Ortodonti Uzmanları, Samsun Şeffaf Diş Teli, Samsun Görünmez Diş Teli, Samsun Çocuk Ortodonti, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanı, Samsun Diş Teli, Samsun Diş Teli Fiyatları, Samsun Şeffaf Plak, Samsun Şeffaf Braketler, Samsun Lingual Braketler

Diş Telleri Sadece Tüm Dişleri Ağzında Olan, 10-15 Yaşındaki Bireylere Uygulanmaz. Bazı Durumlarda, Protez Ve Diş Eti Tedavisi Öncesinde De Ortodontik Tedavi Yapılarak, Sonraki Tedavilerin Başarısı Arttırılmaya Çalışılır. Uzun Süren Diş Eti Hastalıklarında Dişlerin Aralarında Boşluklar Oluşabilir. Diş Eti Tedavileriyle Birlikte Ortodontik Tedavi De Planlanarak, Diş Eti Tedavisinin Daha Başarılı Olması Sağlanabilir.

Dişler Düzgün Sıralandığı Zaman Kişilerin Dişlerini Temizlemesi De Kolay Olur, Böylece Diş Etlerinin Sağlığı Da Daha Kolay Sağlanır. Protez Yapımından Önce De Ortodontik Tedavi Yapılmasını Gerektiren Durumlar Olabilir.

Özellikle Diş Kayıplarından Sonra Kalan Dişler Çekim Boşluğuna Doğru Eğilebilirler, Bu Gibi Durumlarda Da Köprü Ve İmplant Yapılması Gerektiği Durumlarda Oldukça Fazla Zorluk Yaşanır. Bazen Dişler, Çekilmiş Bir Dişin Boşluğuna Doğru Hareket Ederek Birbirleri Arasında Boşluklar Açılmasına Sebep Olabilir.

Bu Gibi Durumlarda Boşlukların Kapatılması İçin Kron Kaplama Veya Bonding Denilen Özel Dolgu Materyalleriyle Diş Boşluklarının Kapatılması Sağlıklı Ve Estetik Kapanış İçin Yeterli Olmayabilir.

Öncesinde Yapılacak Kısa Süreli Ortodontik Tedavi İle Bu Sonradan Oluşan Boşluklar Kapatılarak Eski Kaybedilmiş Dişin Boşluğu Sağlıklı Ve Düzgün Bir Şekilde Açılıp Sadece Kaybedilen Diş Yerine Protetik Bir Uygulama Yapılır, Eski Estetik Ve Fonksiyonu Sağlanabilir.