Samsun Botoks, Samsun Botox

Botoks Uygulaması

Botoksun yaygın olarak estetik amaçlı kullanıldığı herkes tarafından bilinir.

Peki diş hekimliğinde de kullanıldığını biliyor muydunuz?

Clostridium Botulinum adındaki bakteriden elde edilen bir protein olan botoks, diş hekimliği alanında diş sıkma (Bruksizm), gummy smile, yüzdeki kronik ağrıların tedavilerinde, çiğneme kasları fazla gelişmiş olan kişilerde çene yapısındaki maskülen görünümün düzeltilmesinde ve çene eklem tedavisinde kullanılmaktadır.

Botoks kimlere uygulanır?

Kliniğimizde hamile veya emziren bayanlar haricinde çevre bölge ve dokuların restorasyonu ile ilgili olarak botoks uygulamaları yapılabilmektedir.
Uygulanan kişinin yaşı, uygulama bölgesi botoksun etki süresinde değişikliğe neden olur. Çoğunlukla 4-6 ay civarında etkisi devam eder. Ağrı ve acının hissedilmediği botoks uygulaması günlük iş hayatınızı etkilemez.

Botoks işleminde nelere dikkat edilmelidir?

Estetik amaçlı kullanılması durumunda etkisi 10 – 14 gün sonrasında görülen botoks işlemi sonrası spor, kuaför salonlarına veya saunaya gidilmemesi önerilir. 3 gün havuzdan da uzak kalınmalıdır. Aynı gün mümkün olduğunca yüz üstü yatılmaması gerekmektedir.

Samsun’da bulunan özel diş kliniğimizde hastalarımıza botoks uygulaması yapılmaktadır. Botoks uygulaması hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.