Samsun Pazlanmaz Çelik Yer Tutucu, Samsun Paslanmaz Yer Tutucu, Samsun Özel Diş Hekimi

Paslanmaz Çelik Kron

Dişlere kron yapılmasının pek çok nedeni vardır.
Dişte büyük miktarda çürük veya kırık olması, pediatrik diş kronu uygulanmasının en yaygın iki nedenidir.

Kronlar, dişteki boşluğu doldurmaktan ziyade dişin tümünü korumaya yardımcı olur.

Çocuğunuzun süt azı dişleri 2-3 yaşlarında çıkar ve 10-12 yaşlarına kadar ağızda kalır. Çocuğunuzun azı dişlerine veya ön süt dişlerine uygulanan kronlar, dişlerin yaşamları boyunca ağızda kalmasını sağlar.

Kliniğimizde çocuklar için iki kron alternatifi bulunmaktadır; paslanmaz çelik kronlar ve zirkonyum kronlar.

Paslanmaz çelik kronlar

Çocuk Diş tarafından en çok kullanılan kronlar paslanmaz çelik kronlardır. Bu kronlar arka (azı) dişleri için kullanılır. Güçlü ve dayanıklıdırlar, nemi tolere ederler ve gelişmekte olan çocuğun ağız yapısına uygundurlar. Çok uzun süredir çocuk diş hekimliğinde kullanılmaktadırlar.

Zirkonyum kronlar

Zirkonyum kronlar (beyaz kronlar) diş rengindeki malzemeden yapılır. Bu tip diş kronları genellikle kron ihtiyacı olan ön (kesici) dişlere uygulanırlar. Metal içermezler, doğal diş minesinden daha güçlü ve dayanıklıdırlar, alerji yapmazlar. Modern çocuk diş hekimliğinde kullanımı gittikçe artan bir malzemedir ve biyo-uyumlu özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Çocuğunuzun pediatrik diş kronlarına ihtiyacı varsa, size uygun olan seçeneği Çocuk Dişniz belirleyecektir.

Samsun’da Paslanmaz Çelik Kron ve özel diş tedavisi Uzm. Dt. Ayşe Büşra Şimşek Samsun Ortodonti Uzmanı tarafından özel diş kliniğimizde yapılmaktadır. Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz. Muayene için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.