Samsun Çocuk Ortodonti, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanı, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanları, Samsun Çocuk Ortodontist, Samsun Çocuk Ortodonti Fiyatları

Çocuk Ortodonti

Koruyucu diş hekimliği kapsamında yer alan çocuk ortodonti dalının genel amacı; çocuklarda oluşabilecek ortodontik sorunların önüne geçmektir. Çocuk ortodonti, basit tedavilerle dişlerin olması gereken sağlıklı yapısına ve estetik görünümüne kavuşmasını da sağlamaktadır. Çocuk ortodonti dalında ilk muayenenin 7 yaşından itibaren yapılması tavsiye edilmektedir. Muayene sonucu konulan tanı çerçevesinde yapılacak tedaviler, çocuk büyüdüğünde çok daha farklı ortodontik sorunlarla karşılaşmasını engellemektedir. Ancak basit önlemlerle hiç diş teli ya da damaklık takmadan da çocuktaki ortodontik bozukluklar durdurulabilmektedir.

Çocuk ortodonti tedavisi, çocukların çene gelişimine yardımcı olarak dişlerin doğru pozisyonlarda olmasını, çapraşık olanların düzeltilmesini sağlamak için gerçekleştirilmektedir.

Hangi durumlarda ortodontiste başvurulmalıdır:

– Çocuğun dişlerinde çapraşıklık, yanlış konumlanmış veya sürmemiş dişler varsa
– Çocuk, aşırı ilerde veya geride konumlanmış çene yapısına sahipse
– Çocuğun yanak ısırma ve dudak ısırma ile parmak emme ve tırnak yeme gibi alışkanlıkları varsa
– Çocukta alt ve üst dişlerin temas etmemesi veya anormal bir şekilde kapanması durumu gözleniyorsa
– Çocuk, dengeli olmayan yüz görünümüne sahipse
– Çocuğun süt dişleri erken düşmüşse
– Çocuğun süt dişleri kalıcı dişlerin sürme zamanı geldiği halde düşmemişse
– Çocuk, ağızdan solunum yapıyorsa

Çocuk Ortodonti tedavi çeşitleri:

– Dişlerin sürmesi ile ilgili kontroller
– Fonksiyonel ortopedik apareyler
– Çene genişletici damaklık ile birlikte sabit ve hareketli apareyler
– Diş teli tedavisi

Samsun’da çocuk ortodontik tedavileri, çocuk ortodonti, çocuk diş teli tedavisi Uzm. Dt. Ayşe Büşra Şimşek Samsun Ortodonti Uzmanı tarafından özel diş kliniğimizde yapılmaktadır. Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz. Muayene için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.