Samsun Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma çeşitleri temelde iki ayrı kategori altında incelenir. Bunlara ev tipi diş beyazlatma ve ofis tipi diş beyazlatma adı verilir. Hastanın durumuna bağlı olmak ile birlikte kimi zaman ev tipi, kimi zaman da ofis tipi beyazlatma önerilir. Bazı durumlarda da ikili bir kombinasyon oluşması gerekebilir. Ofis tipi beyazlatma yönteminde uzman hekimlere başvurulur ve UV ışınları ya da lazer ışığı ile beyazlatma işlemi yapılır. Diş beyazlatma işlemi ile dişlerde 8 ya da 10 tona kadar değişiklikler ortaya konabilir.

Uzman hekimlerin yapacağı estetik amaçlı diş beyazlatma işlemlerinden önce dişlerdeki yapısal bozuklukların giderilmesi tavsiye edilir. Diş yapılarında görülen kırılma gibi sorunlar ile birlikte tartar oluşumu ve varsa çürükler, beyazlatmadan önce çözüme kavuşturulmalıdır.

Diş Beyazlatma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Diş Beyazlatma Kimlere Uygulanabilir?

Diş beyazlatma işlemi hemen hemen herkese uygulanabilir ama tedavinin etkili olamayacağı bazı durumlar vardır. Bunu diş hekiminizin yapacağı ağız içi kontrolü belirleyecektir. Herhangi bir problem yoksa ve dişlerinizin renginden memnun değilseniz diş beyazlatma sizin için ideal bir tedavi olabilir.

Diş Beyazlatma Zor Bir İşlem mi?

Hayır aksine ağız ve diş sağlığındaki gelişmeler sayesinde son derece kısa bir sürede ağrısız, beyaz bir gülüşe sahip olmanızı sağlamaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemi Güvenli Mi?

Diş beyazlatma işlemi diş hekimi kontrolünde yapıldığı sürece son derece etkili ve güvenli bir tedavi şeklidir. Tedavi sırasında dişler ve diş etleri zarar görmez.

Diş Beyazlatma işlemi ne kadar sürer?

Diş beyazlatma işlemi 15 dakikalık 2 ya da 3 seansta sonuç vermektedir.

Diş Beyazlatma işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Diş beyazlatma tedavisi öncesinde, beyazlatma ajanının uygulanacağı dişlerdeki diş taşları, lekeler ve çürükler giderilmelidir. Bu tedaviler, tercihen beyazlatma işleminden birkaç gün önce yapılmalıdır.

Samsun’da diş beyazlatma işlemi özel diş kliniğimizde yapılmaktadır. Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz. Muayene için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.