Samsun Ortodonti, Samsun Ortodonti Uzmanı, Samsun Ortodontist, Samsun Ortodonti Fiyatları, Samsun Ortodonti Tavsiye, Samsun Görünmez Diş Teli Tavsiye, Samsun Ortodonti Uzmanları, Samsun Şeffaf Diş Teli, Samsun Görünmez Diş Teli, Samsun Çocuk Ortodonti, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanı, Samsun Diş Teli, Samsun Diş Teli Fiyatları, Samsun Şeffaf Plak, Samsun Şeffaf Braketler, Samsun Lingual Braketler

Şeffaf Braketler

Seramik braketler; dişleri hareket ettirmek amacıyla takılan braketlerin metal yerine şeffaf olanlarıdır. Seramik braketler günümüzde en sık kullanılan tedavi olarak öne çıkar. Şeffaf braketler metal braketlere göre çok daha az belli olur ve aynı işlevi görürler.

Ortodonti tedavilerinde kullanılan braket çeşitlerinden olan şeffaf braketler kullanım süresince metal braketlerin gördüğü işlevi yansıtırken aynı zamanda estetik kaygılarınızı giderir. Şeffaf braketler dişin görünen kısımları için kullanılır ve dışarıdan bakıldığında belli olmazlar.

Şeffaf Braketler Nedir?

Şeffaf braketler diş dizilimini düzeltmek amacıyla kullanılan ve dışarıdan görülmesi zor olan seramik braketlerdir. Bu ortodonti tedavisi yönteminde diş yüzeyine yapıştırılan braketler şeffaftır. Diş tellerinin görünümünden rahatsız olan kişilerin ilk tercihidir. Dışarıdan bakıldığında belli olmaması nedeniyle günümüzde sık tercih edilir.

Şeffaf Diş Teli Süresi

Tedavi süresi kişiden kişiye değişse de ortalama 9 ay ile 1,5 yıl arasında sürmektedir. Elbette bu ağız yapısı ve diş dizilimindeki bozukluklara göre farklılaşabilir. Erken yaşlardaki kişilerde kemik esnekliği daha kolay olacağı için tedavi süresi yetişkinlere nazaran daha kısa olmaktadır.

Şeffaf Diş Teli ve Şeffaf Plak Arasındaki Fark Nedir?

Şeffaf plak, hazır plakların diş teli ve braket kullanılmadan dişe yerleştirilmesidir. Yani diş üzerinde sabit değildir istenildiği zaman çıkarılıp takılabilir.

Samsun’da şeffaf braketler ve şeffaf diş teli tedavisi Uzm. Dt. Ayşe Büşra Şimşek Samsun Ortodonti Uzmanı tarafından özel diş kliniğimizde yapılmaktadır. Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz. Muayene için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.