Gülüş Tasarımı

Samsun Botoks, Samsun Botox

Gülüş tasarımı nedir? Gülüş tasarımı, hastanın gülüşünde rol oynayan diş, dudak ve diş eti elemanların kişiye özel uyumlanmasına denir. Gülüş tasarımı yapılırken hastanın cinsiyeti, yüz yapısı, mimikleri ve karakteri de tasarımda önemli parametrelerdir. Gülüş tasarımı dünyada “hollywood smile” olarak da bilinir.

Devamını Oku

Diş Beyazlatma

Samsun Gülüş Tasarımı

Diş Beyazlatma Nedir? Diş beyazlatma, diş yüzeyine yönelik birtakım materyallerin uygulanmasını ya da bazı işlemlerin yapılmasını kapsar. İki farklı diş beyazlatma yönteminden bahsetmek mümkündür. Diş beyazlatma jeli ya da diş beyazlatma kalemi gibi yöntemler ile evde diş beyazlatma işlemleri de yapılabilir. Bir diğer yol, ofis tipi beyazlatma ya da farklı isimler ile anılır. Bu yöntemde uzman hekimlere başvurulur ve UV ışınları ya da lazer ışığı ile beyazlatma işlemi yapılır.

Devamını Oku

Yetişkin Ortodonti Uzmanı Samsun

Samsun Kombine Ortodontik Tedavi, Samsun Ortodonti, Samsun Ortodonti Uzmanı, Samsun Ortodontist, Samsun Ortodonti Fiyatları, Samsun Ortodonti Tavsiye, Samsun Görünmez Diş Teli Tavsiye, Samsun Ortodonti Uzmanları, Samsun Şeffaf Diş Teli, Samsun Görünmez Diş Teli, Samsun Çocuk Ortodonti, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanı, Samsun Diş Teli, Samsun Diş Teli Fiyatları, Samsun Şeffaf Plak, Samsun Şeffaf Braketler, Samsun Lingual Braketler

Genetik başta olmak üzere birçok faktör doğrultusunda diş ve çene bozuklukları ile karşı karşıya kalmak olağan bir durumdur. Erken yaşta fark edilen tüm çene ve diş bozukluklarının ortodontik tedavisinin gerçekleştirilmemesi halinde ileriki dönemlerde erişkinlerde ortodonti şikâyetleri ortaya çıkabilir. Çapraşıklık, diş eti çekilmesi vb. gibi birçok probleme çözüm sunan ortodonti tedavisi mutlaka yaptırılması gereken tedaviler arasında yer almaktadır. Erken yaşta yapılmayan yâda yarım bırakılan tüm ortodontik tedaviler, ileride bir gün mutlaka yeniden karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle, ortodontik tedavinizi aksatmamayı ve mutlaka devamlı kontrollerini yaptırmaya özen göstermelisiniz. Zaman, para gibi dış faktörlerin ise diş ve çene sağlığınızın önüne geçmesine” dur” deme vakti geldi.

Devamını Oku

Çocuk Ortodonti Uzmanı Samsun

Samsun Çocuk Ortodonti, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanı, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanları, Samsun Çocuk Ortodontist, Samsun Çocuk Ortodonti Fiyatları

Koruyucu diş hekimliği kapsamında yer alan çocuk ortodonti dalının genel amacı; çocuklarda oluşabilecek ortodontik sorunların önüne geçmektir. Çocuk ortodonti, basit tedavilerle dişlerin olması gereken sağlıklı yapısına ve estetik görünümüne kavuşmasını da sağlamaktadır. Çocuk ortodonti dalında ilk muayenenin 7 yaşından itibaren yapılması tavsiye edilmektedir. Muayene sonucu konulan tanı çerçevesinde yapılacak tedaviler, çocuk büyüdüğünde çok daha farklı ortodontik sorunlarla karşılaşmasını engellemektedir. Ancak basit önlemlerle hiç diş teli ya da damaklık takmadan da çocuktaki ortodontik bozukluklar durdurulabilmektedir.

Devamını Oku

Çocuk Diş Teli

Samsun Çocuk Ortodonti, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanı, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanları, Samsun Çocuk Ortodontist, Samsun Çocuk Ortodonti Fiyatları

Dişte yaşanan sorunlar ne kadar erken fark edilirse ve tedavi edilirse o kadar iyi olacaktır. Diş teli içinde aynı şey geçerlidir. Fark edilen bozulmalar, yamukluklar erkenden teşhis edilmeli ve çocuğun ileride sorun yaşamasına engel olunmalıdır. Özel olarak uygulanması için en uygun yaş 8 ve üstüdür. Daha erken yapılması tavsiye edilmemektedir. İlk olarak tüm süt dişleri dökülmelidir. Daha sonra yeni çıkanlarda herhangi bir sorun tespit edilir ise hemen doktora gösterilmelidir.

Devamını Oku

Lingual Ortodonti – Lingual Diş Teli

Samsun Diş Beyazlatma

Lingual ortodontinin halk arasında görünmeyen diş teli olarak ifade edilir. Diş yapılarındaki çarpıklıklar ve dizilims bozuklukları için kullanılan tedavi yöntemi olan lingual ortodonti, büyük ölçüde olumlu sonuçlar gösterir. Bu tedavi yönteminde metal diş teli, dişlerin iç kısımlarına yerleştirilir. Diş ile temas eden yüzeylere yerleştirilen braket ve teller, bu yüzden tedavi öncesi ve sonrasında dikkat gerektirir. Lingual ortodonti uygulanan hastalar, tellerin takılmasını takip eden ilk iki haftada problemler yaşayabilir. Ancak bu yöntem ile alınan sonuçlar, lingual ortodontiyi popüler olan tedavi yöntemleri arasına yerleştirmiştir.

Devamını Oku

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Samsun

Samsun Ortodonti, Samsun Ortodonti Uzmanı, Samsun Ortodontist, Samsun Ortodonti Fiyatları, Samsun Ortodonti Tavsiye, Samsun Görünmez Diş Teli Tavsiye, Samsun Ortodonti Uzmanları, Samsun Şeffaf Diş Teli, Samsun Görünmez Diş Teli, Samsun Çocuk Ortodonti, Samsun Çocuk Ortodonti Uzmanı, Samsun Diş Teli, Samsun Diş Teli Fiyatları, Samsun Şeffaf Plak, Samsun Şeffaf Braketler, Samsun Lingual Braketler

Şeffaf diş teli; diş yüzeyinde ki dişleri hareket ettirmek amacıyla takılan braketlerin metal yerine şeffaf olanlarıdır. Şeffaf diş telleri günümüzde en sık kullanılan tedavi olarak öne çıkar. Şeffaf braketler metal diş tellerine göre çok daha az belli olur ve aynı işlevi görürler.

Ortodonti tedavilerinde kullanılan diş teli çeşitlerinden olan şeffaf diş teli kullanım süresince metal braketlerin gördüğü işlevi yansıtırken aynı zamanda estetik kaygılarınızı giderir. Şeffaf braketler dişin görünen kısımları için kullanılır ve dışarıdan bakıldığında belli olmazlar.

Devamını Oku

Samsun’da Şeffaf Plak Tedavisi

Samsun Ortodonti, Samsun Ortodontist, Samsun Ortodonti Uzmanı, Samsun Şeffaf Plak, Samsun Şeffaf Plak Tedavisi, Samsun Şeffaf Plak Fiyatları, Samsun Şeffaf Braketler, Samsun Lingual Braketler, Samsun Ortognatik Cerrahi, Samsun Kombine Ortodontik Tedavi, Samsun Çocuk Ortodonti

Ortodonti tedavisinde kullanılan yöntemlerden olan şeffaf diş plakları, genel olarak çekim gerektirmeyen durumların çözümünde tercih ediyoruz. Dişler arasındaki uyuşmazlıklarından ölçü ve konumlanma problemlerine kadar bir çok sorunun çözümünde şeffaf diş plağı, tedavi boyunca kullanılır. Şeffaf Plaklar kolayca çıkarılıp takılabilir bir yapıya sahiptir. Bu da şeffaf plakları diş tellerine kıyasla kullanıcı için çok avantajlı yapar. Her gün daha da gelişen ortodoniti tedavi yöntemlerinin en son örneği olan şeffaf plaklar, yetişkinler için braket için alternatiftir. Diş plağı kullanımında braket kullanımına gerek yoktur. Bu ihtiyacın ortadan kaldırılması gündelik hayatın kalitesi açısından olumlu bir etkiye sebep olur.

Devamını Oku