Samsun İmplant, Samsun İmplant Fiyatları, Samsun İmplant Fiyatı, Samsun Diş İmplant, Samsun İmplant Tedavisi

İmplant Nedir?

İmplant, titanyumdan üretilmiş vidaya benzer yapılar olarak ifade edilebilir. Eksik dişler, bahsedilen bu vidalar ile doldurulur. Gerekli görülen ve düşünülen yerin boyutuna uygun bir implant seçilir ve işlemin yapılacağı bölgeye yerleştirilir.

İmplant Tedavi Güvenilir Midir?

İmplant diş tedavileri uzun yıllardır uygulanan bir tedavi türüdür. Ülkemizde de implant tedavisi, yaklaşık 30 yıldır başarıyla yapılmaktadır. İmplant tedavisinin kusursuz bir şekilde yürütülebilmesi için alanında uzman diş hekimlerine başvurmanız önerilir.

İmplant Tedavisi Süresi

İmplant tedavi süresi ne kadardır? Hasta süreç başlangıcında önce, klinik ve radyografik tetkiklerden geçirilir. Yapılan test sonrasında uygulanacak implantın tip, çap ve boyuna; daha sonra ise protez tipine karar verilir. Tedavi sürecince implantların kemiğe kaynaşma süresi kişiden kişiye değişebilir veya uygulanan bölgeye göre farklılıklar gösterir. Daha doğru ve net bilgi için hekiminize danışmayı unutmayın.

İmplant Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

İmplant Tedavi Aşamaları Nelerdir?

Birinci yöntem: İlk olarak hemen yükleme yani diş çekiminden hemen sonra hiç beklenmeden implantların ağza yerleştirilmesidir.

İkinci yöntem: Dişin çekilmesinin ardından yaklaşık olarak 1 ila 3 ay arası beklendikten sonra implantlar çeneye yerleştirilir. Beklemenin amacı implant ile kemiğin kaynama süresidir.

İmplant Alerjiye Sebep Olur Mu?

İmplant, tüm dünyada % 98 başarı oranıyla uygulanmaktadır. Sağlıklı bir yapıda olması için malzeme temelinde genellikle titanyum kullanılır. Bu nedenle de vücutta alerjik bir reaksiyon ya da yan etki göstermezler. Titanyum, insan vücudu ile mükemmel bir kemik uyumu sağlar. Böylelikle çene kemiğine bütünleşerek, doğal dişlere en yakın görünümü sağlamaktadır.

Samsun’da implant, implant tedavisi ve implant fiyatları konusunda özel diş kliniğimizde hizmet verilmektedir. İmplant Tedaviniz için ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz. Muayene için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.